Sıfır Risk Sistemi
Menu
Sepet

Sıfır Risk Sistemi

Sıfır Risk, ÖzelGün'un internetten alışverişi daha keyifli ve güvenli kılan bir ödeme-onay sistemidir. Sıfır Risk sayesinde internetten dokunarak alışveriş yapabilir; ürünü teslim alır ve görüp onayladıktan sonra satın alırsınız. Böylece risk almadan alışveriş yapmış olursunuz. ÖzelGün'deki tüm alışverişler ve ödemeler Sıfır Risk güvencesinde gerçekleşir.

 

Kullanıcı tarafından eklenen resim Ürünün ödemesini yapın  

Ürüne ödeme yaptığınızda ödediğiniz tutar ÖzelGün'un güvenli havuz hesabına aktarılır. Siz ürünü teslim alıp ödeme onayı vere kadar paranız havuz hesabında tutulur.

 

Kullanıcı tarafından eklenen resim Satıcı ürünü kargolar        

Ödeme yapmanızın ardından satıcı ürün sayfasında belirtilen süre içinde ürünü adresinize kargolar.

 

Kullanıcı tarafından eklenen resim Ürüne onay verin                  

Teslim aldğınız ürünü kontrol ettikten sonra ödeme onayı verebilirsiniz.

 

Kullanıcı tarafından eklenen resim Ürün bedeli satıcıya aktarılır

Ödeme onayınızın ardından ÖzelGün havuz hesabında tutulan ürün bedeli satıcının hesabına aktarılır.


Sıfır Risk sayesinde ödemenizi hemen satıcıya aktarmaz, sizden onay gelene kadar güvenli havuz hesabımızda bekletiriz. Onay veya iade kararını vermeniz için, satıcının ürünü kargoya verdiği tarihten itibaren, 3 iş günü süreniz olur. Ürüne onay verdiğinizde paranız, satıcının banka hesabına aktarılır.


Sıfır Risk ile paranız %100 ÖzelGün güvencesi altında


ÖzelGün'da paranız güvendedir. Siz ürüne onay vermeden paranız satıcıya aktarılmaz. Sorunlu bir ürün geldiğinde paranız iade edilir. Sıfır Risk ile tüm ödemeleriniz ve alışverişleriniz ÖzelGün'un %100 güvencesi altında gerçekleşir.


ÖzelGün havuz hesabı nedir?


Havuz hesabı, ÖzelGün'da yaptığınız tüm ödemelerin ilk önce aktarıldığı güvenli hesaptır. Bir ürüne ödeme yaptığınızda paranız önce ÖzelGün'un yönettiği güvenli havuz hesabına aktarılır. Ürünü teslim alıp onay verdiğinizde havuz hesabında tutulan paranız ÖzelGün tarafından satıcının hesabına aktarılır. Üründe sorun çıkarsa havuz hesabında bekletilen paranız, satıcıya aktarılmaz; kartınıza/hesabınıza iade edilir. Böylece paranız ve alışverişiniz %100 güvence altında olur.